Przejdź do treści
Strona główna » Czyszczenie laptopa

Czyszczenie laptopa

Czy twój laptop…

Przegrzewa się?

Wolno pracuje?

Pracuje głośno?

Zawiesza się?

Wyłącza podczas pracy?


To może być wina braku konserwacji układu chłodzenia


LAPTOPY MUSZĄ BYĆ DOBRZE CHŁODZONE

Z powodu osadzającego się kurzu wewnątrz laptopa po dłuższym okresie użytkowania TWÓJ LAPTOP JEST ZAGROŻONY!!! Na zatykanie się wylotu ciepłego powietrza co powoduje jego uszkodzenie (wtedy naprawa jest niezbędna ale może być za późno aby naprawić małym kosztem finansowym).

Największa ilość kurzu i pyłu osadza się na kratkach radiatora od wewnętrznej strony wentylatora. W przypadku długo nie czyszczonych laptopów dochodzi do 100% zatkania kanałów wentylacyjnych twardą zbitą masą kurzu, sierści zwierząt itp. Brak czyszczenia komputera może doprowadzić do poważnej awarii. Rekomendujemy czyszczenie laptopa i wymianę past termoprzewodzących.


Zgłoś laptopa do czyszczenia, zanim się spali lub ulegnie awarii


Jakie są najczęstsze awarie?

  • awaria dysku twardego i utrata danych (naprawa droga ze względu na koszty – dysków twardych)
  • awaria karty graficznej (w wielu wypadkach naprawa jest niemożliwa z braku części)
  • płyta główna ulega odkształceniom, co powoduje jej uszkodzenie (droga naprawa, często nieopłacalna)

Jak zadbać o swojego laptopa?

Wystarczy regularnie czyścić wnętrze swojego laptopa, konserwując układ chłodząco-wentylacyjny, wymieniając pastę termo-przewodzącą.

 

Zapraszamy do firmy Serwis Komputerów ALLWIK na pełne czyszczenie laptopa. Polega ono na rozebraniu komputera na poszczególne podzespoły, zdemontowaniu układu chłodzenia. Następnie wymieniana jest pasta termoprzewodząca na procesorze i układzie graficznym. Czyszczone jest wnętrze laptopa. Czyszczenie radiatora i wentylatora.