Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Jak uchronić swoje dziecko przed niechcianymi stronami www?

Jak uchronić swoje dziecko przed niechcianymi stronami www?

  • przez

Wśród wielu płatnych programów z kategorii ochrona rodzicielska można znaleźć prostą, darmową i skuteczną aplikację, która uchroni dziecko przed nieodpowiednimi stronami internetowymi. Ponadto system Windows umożliwia także w prosty sposób dopisywać osobiście wybrane domeny do „czarnej listy”, które będą blokowane przez przeglądarki www.

DNS Angel

Aplikacja, o której mowa nazywa się DNS Angel – to niewielkie narzędzie, pozwalające chronić nasze pociechy przed stronami internetowymi, które zawierają treści pornograficzne, wyłudzają poufne informacje lub zawierają inne szkodliwe komponenty.

dns_angel_status

Narzędzie jest bardzo proste, nie wymaga od użytkownika żadnej konfiguracji i zapewnia skuteczną oraz natychmiastową ochronę przed witrynami zawierającymi nieodpowiednie dla dzieci treści. Jego zasada działania jest banalna i ogranicza się do podmiany domyślnych adresów DNS w systemie Windows na takie, które ograniczają dostęp do szkodliwych stron WWW. Wśród dostępnych opcji znajdziemy serwery DNS znane z oprogramowania zabezpieczającego Norton, a także Open DNS Family i MetaCert DNS.

Plik .hosts

Ale co w sytuacji, gdy chcemy zablokować dostęp np. do YouTube.com czy też innych witryn, budzących wątpliwość? Rozwiązanie jest banalne.  Wystarczy otworzyć w Notatniku plik .hosts, który znajduje się w poniższej lokalizacji:

clipboard01

c:/windows/system32/drivers/etc/.hosts

i dopisać domeny wg schematu:

clipboard01

127.0.0.1 youtube.com
127.0.0.1 www.youtube.com
127.0.0.1 https://www.youtube.com
::1 localhost

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *