PRZYSPIESZ SWÓJ KOMPUTER LUB LAPTOP DO PRĘDKOŚCI, KTÓREJ NIGDY NIE MIAŁEŚ!

Chcesz przyspieszyć swój komputer lub laptop? A może masz stary sprzęt, któremu chciałbyś przywrócić życie? Można by kupić nowy, ale po co niepotrzebnie wydawać pieniądze? Skoro służył 5lat to może posłużyć i drugie tyle! Szukasz sposobu? Dobrze trafiłeś. Jeżeli Twój laptop/komputer posiada dysk HDD, można wymienić go na dużo szybszy dysk SSD. Komputer będzie działał do 20x szybciej!

Dysk HDD to dysk fizyczny, podatny na uszkodzenia mechaniczne i upływ czasu. Działa na zasadzie gramofonu czyli za każdym razem gdy chcesz dostać się do jakiegoś pliku, folderu, załadować program czy uruchomić grę, musi on rozpędzić się do dużej prędkości, a żeby to zrobić potrzebuje czasu. Odczuwamy to podczas korzystania ze wszystkiego na komputerze. Czekamy, aż załaduje się przeglądarka internetowa, aż odtworzymy zdjęcie, aż uruchomi się gra itd. Komputer często się zawiesza i program pokazuje brak odpowiedzi. Twój sprzęt może nie ma specyfikacji z ,,górnej półki’’, ale przecież nie powinien zacinać się podczas korzystania z Worda, FireFox czy oglądaniu filmów na YouTube. Prawda? Po 2-3 latach to dysk HDD zaczyna zamulać, a nie nasz laptop. Szkoda niepotrzebnie tracić pieniądze na kupno nowego, skoro ten możemy sprawić, że będzie działał szybciej niż kiedy go Państwo kupili.

Czy dysk SSD jest dla Ciebie?

Jeśli zastanawiacie się, czy dysk SSD jest Wam potrzebny, prawie na pewno odpowiedź brzmi tak. Zastosowanie szybszego dysku powoduje, że cały system operacyjny dostaje skrzydeł. Warto tylko pamiętać, że jeśli mamy taką możliwość, powinniśmy na nim trzymać tylko niezbędne dane, które będą potrafiły wykorzystać jego pełny potencjał. Chodzi mi tu przede wszystkim o system operacyjny i najczęściej używane aplikacje mocno korzystające z dysku, przede wszystkim gry, programy graficzne, przeglądarka, aplikacje, antywirusy.

Komputery, które  kwafilikują się do takiej wymiany mogą mieć nawet 7lat, po wymianie takie laptopy działają szybciej i płynniej niż 2 letni laptop z dyskiem HDD.
Procesor w laptopach z dyskiem HDD nie może się rozpędzić wyżej, ponieważ, dysk osiąga 100% użycia gdy procesor ledwo pracuje na poziomie 10-20%. Można to łatwo sprawdzić w menadżerze zadań w zakładce Wydajność.

Sprawdź jakie są procenty wykorzystania dysku i procesora podczas korzystania z komputera.
Mogę się założyć, że procesor działa na poziomie 10-25% a dysk HDD już wtedy ma 100% wykorzystania. Blokuje to większą prędkość procesora, nie pozwala pracować mu z większą mocą.
A jak wiemy, komputer pracuje z prędkością, nie najlepszego podzespołu, a najgorszego.

Zalety dysku SSD


1. Pierwszą zaletą dysków SSD jest fakt, że cechują się one bardzo dużą odpornością na urazy mechaniczne. Jest tak, ponieważ dysk SSD składa się tylko i wyłącznie elektroniki i, w przeciwieństwie do dysku talerzowego nie ma żadnych ruchomych części. Oznacza to, że po upadku dysku talerzowego można się spodziewać, że zostanie uszkodzony lub przestanie działać. Na dysk SSD lub pendrive nie będzie to mieć najmniejszego wpływu.

2. Kolejną zaletą wynikającą z braku jakichkolwiek części mechanicznych jest bezgłośna praca. Dyski twarde w wielu komputerach, zwłaszcza po kilku latach pracy, potrafią być jednym z najgłośniejszych podzespołów. W dodatku o ile kartę graficzną lub procesor da się nawet zupełnie wyciszyć chłodzeniem wodnym lub pasywnym, to dysk talerzowy zawsze będzie sprawiał problemy, zwłaszcza jeśli nasz komputer ogólnie jest cichy, a my pracujemy w cichym pomieszczeniu, dysk talerzowy nadal będzie słyszalny. Ten z napędem SSD nie.

3. Z budowy dysków SSD wynika również ich bardzo małe zużycie energii, nawet kilkanaście lub dwadzieścia razy mniejsze niż w wypadku tradycyjnych dysków talerzowych. Docenią to przede wszystkim osoby korzystające z laptopów, gdyż zaowocuje to dłuższym czasem pracy komputera bez ładowania. Nie o kilkadziesiąt czy kilkanaście, ale o kilka procent ogólnego czasu.

4. Jednak zdecydowanie najważniejszą cechą dysków SSD jest ich wydajność, na którą składa się czas dostępu, szybkość odczytu i zapisu danych. Parametry te są znacznie lepsze niż w wypadku dysków talerzowych i istnieje możliwość do dalszego rozwoju tego typu podzespołów. Kontrolery, pamięci flash, interfejsy – to wszystko się rozwija, dzięki czemu z roku na rok możemy zobaczyć coraz lepsze dyski twarde.

Podsumowywując dyski SSD mają dużo większą żywotność niż popularne dyski HDD. Są odporniejsze na uszkodzenia fizyczne, upływ czasu oraz dużo cichsze (praktycznie nie wydają dźwięku). Co najważniejsze, dyski te są dużo szybsze i wydajniejsze i działają dokładnie tak samo przez cały okres użytkowania. Jest to dobra inwestycja na teraz i na przyszłość, ponieważ przy zakupie nowego laptopa/komputera możesz wykorzystać już posiadany dysk, a dzięki temu że są uniwersalne nie martwić się czy akurat ten model będzie je obsługiwał.

Chciałbyś zachować swój stary dysk w tym samym laptopie? Jest to możliwe! Na miejsce nagrywarki CD/DVD możemy wstawić Twój stary dysk HDD, a na miejsce dysku HDD zamontować szybki dysk SSD. Tak aby mieć bezpieczne miejsce na zdjęcia i dokumenty oraz cieszyć się mega prędkością i płynnością działania systemu.

Dysk który oferujemy jest jednym z najszybszych na rynku. Prędkość zapisu to 540mb/s. oraz 555mb/s. odczytu. Dzięki zachowanemu balansowi tych szybkości nie odczuwamy żadnych różnic w przypadku kiedy chcemy odczytać dane(oglądanie zdjęć, uruchamianie gry, korzystanie z przeglądarki) , oraz kiedy potrzebujemy je zapisywać (np. przy tworzeniu czegoś w Photoshopie, AutoCad’zie, Wordzie. Wszystkie programy działają do 20x szybciej! System, który wcześniej uruchamiał się ponad minutę czasami dwie. , teraz uruchamia się od 5 do 25 sekund.. W trakcie używania komputera nie odczuwamy żadnych zacięć, nie czekamy na załadowanie się programu, wszystkie pliki są załadowane w momencie uruchomienia Windowsa. Teraz korzystanie z laptopa to czysta przyjemność!

USŁUGA: WYMIANA DYSKU NA SSD

CZAS REALIZACJI: TEN SAM DZIEŃ

Usługa może zawierać:

  • Dysk SSD
  • Montaż nowego dysku
  • Instalacja, konfiguracja, aktualizacja Windows na nowym dysku
  • Instalacja podstawowych programów
  • Montaż starego dysku na miejsce nagrywarki CD/DVD (opcjonalnie)
  • Odzyskanie najważniejszych danych i zgranie ich na dysk SSD z starego dysku
  • Klonowanie starego dysku